Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Аудіо
Відеотека
Корисні ресурси
    Створення Державної електронної бібліотеки з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці (далі - Державної електронної бібліотеки) здійснено у відповідності із заходами з профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на 2011-2012 роки Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджених постановою правління Фонду від 20.07.2011 р. №39 та спрямовано на виконання завдань Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи "Бібліотека - XXI", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2011 р. № 956 «Про затвердження Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи "Бібліотека - XXI"».
    Метою проекту є підвищення рівня інформованості та доступності літератури у сфері безпеки виробництва, охорони та гігієни праці для підприємств, організацій та установ, забезпечення оперативного розповсюдження нормативно-правової, наукової, учбової, технічної, методичної літератури з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці для фахівців, науковців, аспірантів, докторантів, студентів та громадян.
 
    Державна електронна бібліотека з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці забезпечує публічне сповіщення та подання авторських творів до загального відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до творів з будь-якого місця і у будь-який час за їх власним вибором.
 
    Засоби Державної електронної бібліотеки забезпечують дотримання всіх прав авторів кожного з творів, включених до бібліотеки, відповідно до закону України «Про авторське право і суміжні права».
 
vvv
     Введення у дію Державної електронної бібліотеки – це один з важливих кроків у створенні електронних ресурсів у сфері безпеки виробництва, охорони та гігієни праці та їх інтеграції до єдиного інформаційного простору держави. Надання доступу до унікальних документів та друкованих видань, що становлять наукову і методичну цінність, є неоціненним заходом у реалізації конституційних прав громадян щодо свободи професійної, наукової і технічної творчості, підняття рівня інформаційної культури населення.
 
      Функціонування Державної електронної бібліотеки сприяє створенню умов для проведення єдиної та ефективної державної політики у сфері промислової безпеки та охорони праці, для міжнародного співробітництва та інтеграції до світових бібліотечних мереж, для розвитку інформаційного потенціалу країни.
 
vvv
      Державна електронна бібліотека з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці має стати інтегрованим ресурсом національного масштабу, який побудовано за принципом відкритості партнерства. У проекті можуть брати участь будь-які наукові та освітні заклади, підприємства, видавництва та редакції, громадські організації та інші установи, або автори, які мають інформаційні ресурси, що відповідають профілю цієї бібліотеки. Партнерство базується на основі взаємних інтересів у створенні єдиного інформаційного ресурсу держави.
 
vvv
    Державна електронна бібліотека містить наступні колекції електронних матеріалів:
·         нормативно-правових документів,
·         наукових та науково-виробничих видань,
·         документів з підвищення кваліфікації,
·         навчальних (для студентів ВНЗ, коледжів, інш. ),
·         нормативно-технічної та технічної документації,
·         стандарти та технічні умови,
·         довідкові матеріали,
·         оглядово – аналітичні матеріали, тощо.
 
    Державна електронна бібліотека включає:
·         книги,
·         розділи книг,
·         монографії,
·         навчальні матеріали,
·         статті,
·         доповіді,
·         презентації,
·         дисертації,
·         автореферати дисертацій,
·         нормативні документи,
·         патенти,
·         класифікатори, тощо
 
    Бібліотека як відкритий ресурс постійно розвивається як у напрямку розширення тематичної структури, так і збагачення категорій представлених у ній документів.
 
vvv
    Одним з важливіших принципів побудови Державної електронної бібліотеки є захист авторських прав на інформаційні ресурси. У бібліотеці розміщуються тільки ті інформаційні ресурси, які не охороняються авторським правом, на які закінчився строк охорони авторського права, чи на оприлюднення яких надано відповідний дозвіл автором або особою, що володіє авторськими правами.
 
vvv
    Державна електронна бібліотека забезпечує надійне зберігання інформаційних ресурсів. Завдяки розвинутим пошуковим технологіям та засобам каталогізації бібліотека надає можливість ефективно використовувати різноманітні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо, відео та інші), що доступні в зручному для користувача вигляді через глобальні мережі передачі даних.
 
    У бібліотеці реалізовано розподілений доступ до інформаційних ресурсів, що базується на авторизації користувачів у системі. Зареєстрований користувач окрім додаткових прав на інформаційні ресурси отримує свою персональну робочу область у бібліотеці, право на наповнення бібліотеки персональними електронними документами, засоби інтерактивного спілкування з редакторами контенту. Саме ці якості Державної електронної бібліотеки стають основою для реалізації принципу відкритості партнерства у створенні потужного інформаційного ресурсу у сфері безпеки виробництва, охорони та гігієни праці.
 
vvv
    Користувачі Державної електронної бібліотеки з питань безпеки виробництва, охорони та гігієни праці можуть працювати як:
·         незареєстровані користувачі, які мають змогу переглядати та вивантажувати електронні документи, що не захищені спеціальними засобами;
·         зареєстровані користувачі, які мають змогу не тільки переглядати та вивантажувати електронні документи, у тому числі і захищені, а й опубліковувати свої інформаційні матеріали;
·         редактори контенту, які опрацьовують та редагують інформаційні матеріали, що мають бути опубліковані у бібліотеці.
 
vvv
    Метадані, що описують електронні документи бібліотеки, сформовані на основі Дублінського ядра (Dublin Core Metadata Element Set, скорочено DC), яке є міжнародним стандартом формату опису будь-яких ресурсів Інтернет. Таке рішення забезпечує можливість інтеграції інформаційних ресурсів Державної електронної бібліотеки до світових бібліотечних мереж та до єдиного інформаційного простору держави.
 
 

<Жовтень 2019 р.>
ПнВтСрЧтПтСбНд
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Галерея світлин
Інтернет-огляд
16.10.201918:30
Як МОЗ України регулюватиме ціни з Нацпереліку
16.10.201918:28
Боротьба з фальсифікованими ліками: затверджено перелік учасників, що долучилися до пілотного проєкту з 2D кодування на упаковках лікарськ
29.12.201714:17
З Новим роком та Різдвом Христовим!
10.07.201717:29
У межах благодійних програм Центром медичних інновацій NOVO проведено 689 обстежень
Опитування
Документи яких видів необхідно розмістити у цій бібліотеці в першу чергу?Переглянути всі опитування